OVERSIKT OVER NÅVÆRENDE KIRKER

Gudstjenestebyggene har ulik status. Tidligere var det 3 kategorier: soknekirke, kapell og bygning vigslet til kirkelig bruk. Nå er det soknekirker og kapell som er godkjent av konge / kirkedepartement eller er kirke fra gammelt av, som har status som kirke. Bygning vigslet til kirkelig bruk kan være f.eks. sportskapell, bygninger som brukes til gudstjeneste, men som eies av andre enn soknet o.a.

tabellen nedenfor viser nåværende status: K= kirke, B= bygning vigslet til kirkelig bruk, P= privat, eiet av andre, ikke driftet av kirkelig fellesråd, bhk=bedehuskapell, fm=fortidsminne, gak=garnison, gr=gravkapell, mh=menighetshus, skk=skolekapell, sp=sportskapell, fjellkirke, sy=sykehus

Kirkene har ulik vernestatus. Kirker som er bygget før 1650 er fredet, kirker fra  1650 til 1850 er vernet, og vernede kirker etter 1850 er listeført av Riksantikvaren.

Dersom du har opplysninger vdr. godkjenning av kirker eller annet, som ikke har kommet med her, så vennligst gi beskjed på                                      e-post:  post@kirkekonsulenten.no   Oversikten er sist korrigert 24.01.08

TILBAKE
   
 

 

Kirke

Status

Vigslingsår

Godkjent

Vern

Kommunenavn

Agdenes 2

K

1858

1853

liste

Agdenes

Akershus slott. 3

PK gak

1740/1624

 

vern

Oslo

Aksdal

K

1995

1995

 

Tysvær

Aldersund

K

1971

1968

 

Lurøy

Alstadhaug Skogn

K

1180/1250/1500

 

fred

Levanger

Alstahaug

K

1100-1300/1863

 

fred

Alstahaug

Alsvåg

B k

1949/1923

1923 B

 

Øksnes

Alta

K

1858/1977

1857

liste

Alta

Alvdal 4

K

1861

1856

liste

Alvdal

Alversund 3

K

1879/1979

1873

 

Lindås

Andebu

K

1100-1300

 

fred

Andebu

Andenes 4

K

1876/1966

 

liste

Andøy

Andørja

K

1914

1913

liste

Ibestad

Ankenes

K

1842/1947

 

vern

Narvik

Aremark 2

K

1861

 

 

Aremark

Arna

K

1865/1936

1864

liste

Bergen

Arnadal 3

K

1882

 

 

Stokke

Arnafjord 2

K

1645/1880

 

fred

Vik

Arneberg

K

1878

 

 

Åsnes

Arnøyhamn

K

1978

1976

 

Skjervøy

Asak 4

K

1893

 

 

Halden

Ask

K

1937

1936

 

Ringerike

Ask

K

1908

1908

 

Askøy

Asker 2

K

1879/1930

 

liste

Asker

Askim 2

K

1878

 

 

Askim

Askje Mosterøy 2

K

1846

 

vern

Rennesøy

Askrova bhk

PB

1957/1988

?

 

Flora

Askvik

B

1926

1925 B

 

Lindås

Askvoll 4

K

1863/1896

1863

 

Askvoll

Astafjord

K

1978

1974

 

Skånland

Atneosen

K

1882

 

liste

Stor-Elvdal

Atrå 2 Tinn

K

1836/1924

 

vern

Tinn

Aukra, Nord 5

K

1835/1921

 

vern

Aukra

Auli 2

K

1907

1906

 

Nes

Aulstad

K

1864

 

liste

Gausdal

Aunegrenda

PB

1952

1952 B?

 

Holtålen

Aurdal 2

K

1737

 

vern

Nord-Aurdal

Aurdal fjellkirke

PB sp

1966

?

 

Nord-Aurdal

Aure 3

K

1924

1923

liste

Aure

Aurskog 3

K

1882

 

liste

Aurskog-Høland

Austad 2

K

1803

 

vern

Lyngdal

Austad 3

K

1880

 

 

Bygland

Austbygde

K

1888

 

 

Tinn

Austefjord

K

1880/1773? 66

 

vern

Volda

Austertana

K

1958

1958

 

Tana

Austevoll 3

K

1891

1890

 

Austevoll

Austmarka

K

1858

 

 

Kongsvinger

Austre Moland 3

K

1673/1750/1779

 

vern

Arendal

Austre Åmøy bhk

B

1914/1904/1938/1978

1913 bhk

 

Stavanger

Austrheim 3

K

1865

 

 

Austrheim

Austråt

PK fm

1100-1300/1656

 

fred

Ørland

Avaldsnes

K

1250/1840/1929

 

fred

Karmøy

Bagn 2

K

1736

 

vern

Sør-Aurdal

Bakka Nærøy

K

1859

 

liste

Aurland

Bakke

K

1883/1955

 

liste

Øvre Eiker

Bakke 3, Sirnes

K

1670/1757

 

vern

Flekkefjord

Bakke Bakklandet

K

1715/1941

/1934

vern

Trondheim

Bakkebø

PK inst

1960

1956

 

Eigersund

Bakkehaugen

K

1959

1957

liste

Oslo

Balke

K

1170/1754/1967

 

fred

Østre Toten

Ballangen

K

1923/1973

1923

 

Ballangen

Balsfjord

K

1856/1965

 

liste

Balsfjord

Bamberg arb.kirke

PB

1998

?

 

Levanger

Bamble 2

K

1845/1902

 

vern

Bamle

Barbu

K

1880

 

liste

Arendal

Barbu men.senter

PB mh

1974

?

 

Arendal

Bardal

K

1887/1991

 

 

Leirfjord

Bardu

K

1829/1840

1821

vern

Bardu

Barkestad

PB skk

1973

?

 

Øksnes

Bartnes

B

1960

1960 B?

 

Steinkjer

Batalden bhk

PB

1907/1930/1951

?

 

Flora

Beaivvasgieddi

B

1915

1913 B

liste

Karasjok

Begnadalen 2

K

1964

1959

 

Sør-Aurdal

Beiarn

K

1873

 

liste

Beiarn

Beitstad 2 Solberg

K

1869

 

liste

Steinkjer

Bekkefaret

K

1977

1974

 

Stavanger

Bekkelaget

K

1923

1921

liste

Oslo

Bekkestranda bhk

B

1913 1902?

?

 

Sande

Bekkjarvik

K

1895

 

 

Austevoll

Bentsjord

PB

1978

?

 

Tromsø

Berg

K?

1972/81

1972??

 

Trondheim

Berg

K

1100-1300

 

fred

Halden

Berg 1

K fm

1100-1300/1882r/1970

 

fred

Larvik

Berg 2

K

1878

 

liste

Larvik

Berg 3 arbeidskirke K 2007 2002   Larvik

Berg 3

K

1955

1953

 

Berg

Bergen dom 3

K

1100-1200/1880

 

fred

Bergen

Berger

K

1895

 

 

Svelvik

Bergmo småkirke

B

1981

?

 

Molde

Bergsdalen

K

1955 -43

1949

 

Vaksdal

Bergsfjord

K

1951

1950

 

Loppa

Berkåk

K

1878

 

liste

Rennebu

Berle

K

1977

1973

 

Bremanger

Berlevåg 2

K

1960

1955

 

Berlevåg

Betel bhk

PB

1961/1925/1934

?

 

Bingen

K

1924/1964

1923

 

Øvre Eiker

Biri 2

K

1777/1938/1954

 

vern

Gjøvik

Birkeland 3

K

1878

1875

 

Bergen

Birkenes 2

K

1858

 

liste

Birkenes

Birtavarre

PB

1948

?

 

Kåfjord

Biskopshavn

K

1966

1964

 

Bergen

Bispekapellet

B

1290

1926 B

fred

Stavanger

Bjarkøy 2

K

1886(1766kopi)

 

vern

Bjarkøy

Bjelland 3 Marnardal

K

1793/1944

 

vern

Marnardal

Bjerkreim 3

K

1835/1935

 

vern

Bjerkreim

Bjerkvik 2

K

1955

1948

 

Narvik

Bjoa 2

K

1895

 

 

Ølen

Bjorbekk Øyestad 2

K

1884

 

 

Arendal

Bjordal

K

1906/1970

1905

 

Høyanger

Bjugn 2

K

1956/kopi 1637

1953

 

Bjugn

Bjølstad

B fm

1350-1550/1531/1964

?

fred

Sel

Bjørhusdal

K

1970

1969

 

Namsskogan

Bjørke 2

K

1697

 

vern

Nannestad

Bjørke Storfjorden

K

1920

1919

 

Ørsta

Bjørkelangen

K

1925

1924

 

Aurskog-Høland

Bjørnefjell

PB sp

1952

?

 

Narvik

Bjørnskinn

K

1885

1885

liste

Andøy

Blaker 3

K

1881

 

 

Sørum

Ble

PB sp

1971

?

 

Kongsberg

Bleikvassli

K

1955/1981

1953

 

Hemnes

Blindheim bhk

PB

x

 

 

Ålesund

Blomvåg

K

1931/1980

1930

liste

Øygarden

Bodin

K

1240/1784

 

fred

Bodø

Bodom

K

1905/1970

1905

liste

Steinkjer

Bodø dom

K

1956

1952

fred

Bodø

Bogen

B

1926/72

1926 B kom. Ansvar

 

Steigen

Bogen

K

1963/1920

1961

 

Evenes

Bokn 3

K

1847/1933

 

vern

Bokn

Bolstadøyri bhk

PB

1925

?

 

Voss

Bondalseidet

PB sp

1978

?

 

Ørsta

Bore 3

K

1891

 

liste

Klepp

Borge 2

K

1861/1950

 

 

Fredrikstad

Borge 4

K

1987

1984

 

Vestvågøy

Borgestad 2

K

1907

1904

liste

Skien

Borgund

K

1300c/1632/1868/1907

 

fred

Ålesund

Borgund 1

PK fm

1150

 

fred

Lærdal

Borgund 2

K

1868

 

liste

Lærdal

Borre

K

1100-1300/1928

 

fred

Horten

Botne

K

1100-1300/1865

 

fred

Holmestrand

Bragernes 3

K

1871

 

liste

Drammen

Brandasund bhk

PB

1958/1923

?

 

Bømlo

Brandsfjord

PB skk

1964

?

 

Roan

Brandval 2

K

1651

 

vern

Kongsvinger

Brasøy bhk

PB

1955

?

 

Herøy

Bratsberg 3

K

1850/1905

 

vern

Trondheim

Brattvær 4

K

1917/1987

1915

liste

Smøla

Brattvåg

K

1977

1973

 

Haram

Bredtvet

K

1977

1977

 

Oslo

Breim 4

K

1886

1880

liste

Gloppen

Breivikbotn

B

1961

1961 B?

 

Hasvik

Brekke 3

K

1862/1882/1930

 

 

Gulen

Brekken

K

1878

 

liste

Røros

Brekko sportskapell

PB sp

1997

?

 

Gjesdal

Bremanger Hauge 4

K

1914

1908

 

Bremanger

Bremnes 3

K

1869/1966

 

 

Bømlo

Bremsnes 2

K

1771

 

vern

Averøy

Brenna

B

1971

?

 

Porsanger

Brevik 3

K

1963

1961

 

Porsgrunn

Bruflat 2

K

1750

 

vern

Etnedal

Brumunddal

K

1965

1963

 

Ringsaker

Brunkeberg 2

K

1790/1940

 

vern

Kviteseid

Bruvik 3

K

1867

 

liste

Osterøy

Brydalen

K? (1926 ombygg)

1884

(skolekap.)

 

Tynset

Bryn

K

1861/1911

 

liste

Bærum

Bryne

K

1979

1989

 

Time

Brønnøy 2

K

1870/1960 ma

 

fred

Brønnøy

Brøstad

K

1937/1987

1998

 

Dyrøy

Brøttum 3

K

1790

 

vern

Ringsaker

Bråstad 3

K

1963

1962

 

Gjøvik

Bud 2

K

1717/1830

 

vern

Fræna

Budal

K

1754/1906

 

vern

Midtre Gauldal

Bugøynes

B

1989

?

 

Sør-Varanger

Bugården

K

1980

1978

 

Sandefjord

Buksnes 5

K

1905

1904 tomt

liste

Vestvågøy

Buksnes mh

PB mh

1986

?

 

Vestvågøy

Bulandet Bu 3 bhk

PB

1909/1966

1907 bhk

 

Askvoll

Buvik 3

K

1819/1977

 

vern

Skaun

Bygdøy 2

K

1968

1961

 

Oslo

Bygland 3

K

1838

 

vern

Bygland

Bygstad Gaular 2

K

1845/1939

1938 flytte

vern

Gaular

Bykle 2

K

1619/1804

 

fred

Bykle

Bykle ny

K

2004

2003

 

Bykle

Byneset

K

1160-80

 

fred

Trondheim

Byremo Grindheim 2

K

1783

 

vern

Audnedal

Byrknesøy bhk

PB

1972

?

 

Gulen

Bærums Verks kap.

PB

1993

?

 

Bærum

Bø 2

K

1824/1971

 

vern

Bø 2

K fm

1100-1300

 

fred

Bø 3

K

1868

 

liste

Hyllestad

Bø 3

K

1875

 

liste

Bøler

K

1960

1960

 

Oslo

Bømlo 2

K fm

1621/1885/1951

 

fred

Bømlo

Bømlo 3

K

1960

1956

 

Bømlo

Bønes 1.trinn

K?

1997

?2001 under for-utsetning

 

Bergen

Bønsnes

PK fm

1100-1300

 

fred

Hole

Børsa 3

K

1857

 

liste

Skaun

Børselv 2

K

1958

1955

 

Porsanger

Børselvfjellet

PB

1962

?

 

Porsanger

Bøverdal 2

K

1864

 

 

Lom

Båstad 3

K

1860

 

liste

Trøgstad

Båtsfjord

K

1971

1968

 

Båtsfjord

Charlottenlund

K

1973

1985

 

Trondheim

Dagali

K

1850/1913/1973

 

vern

Hol

Dal 2

K

1775/1844

 

vern

Tinn

Dale Fjaler 3

K

1864

 

liste

Fjaler

Dale Luster

K

1250c

 

fred

Luster

Dale 2

K

1956

1953

 

Vaksdal

Dalen

K

1905

1905

 

Fet

Dalen (Øvre Folldal)

K

1935

1933

 

Folldal

Dalsbygda

K

1960

1981

 

Os i Østerdal

Dalsfjord

K

1910

1910

 

Volda

Davik 4

K

1886

1878

liste

Bremanger

Degernes 2

K

1862/1962

 

liste

Rakkestad

Deset

K

1867/1903

 

liste

Åmot

Diakonisseheimens kapell

PK sy

1911?

1911?1950K

 

Bergen

Digermulen

K

1951

1949

 

Vågan

Dirdal

K

1903/1980

1903

 

Gjesdal

Djupvik

B

1980

?

 

Kåfjord

Dolm Hitra 1

K fm

1188/1100-1300

1990

fred

Hitra

Dolstad 3 Vefsn

K

1735

 

vern

Vefsn

Dombås

K

1939

1935

liste

Dovre

Dovre 2

K

1740 36?/1841

 

vern

Dovre

Drag/Helland

K

1972

1976

 

Tysfjord

Drageid

K

1976

1976

 

Høylandet

Drangedal 2

K

1775 ca1700 /1840

 

vern

Drangedal

Drevja

K

1883

 

liste

Vefsn

Drevsjø

K

1847/1887

1844

vern

Engerdal

Drøbak

K

1776

 

vern

Frogn

Dun Fosnes 5

K

1949

1947

 

Fosnes

Dverberg 3

K

1843

 

vern

Andøy

Dypvåg

K

1200c/1759 60?/1923

 

fred

Tvedestrand

Dyrkorn bhk

PB

x

 

 

Stordal

Dyrøy 3

K

1880

 

 

Dyrøy

Dønnes

K

1200/1200-1350/1550

 

fred

Dønna

Dønnesfjord 2 fra Galten

K fm nedlagt 2003

1952/1888

1951

fred?

Hasvik

Edøy 1

K fm

1190/1947

 

fred

Smøla

Edøy 2

K

1885/1942/1975

 

 

Smøla

Efjord

B

1985

?

 

Ballangen

Efteløt Sandsvær

K

1184/1876

 

fred

Kongsberg

Egersund 2

K

1623/1607?/1634/1750/1785

 

fred

Eigersund

Egge 4

K

1767?/1870

 

vern

Steinkjer

Eggedal 2

K

1878

 

liste

Sigdal

Egnund

B

1975

?

 

Folldal

Eid 2

K

1874/1797

 

vern

Rauma

Eid 3

K

1824/1953

 

vern

Kvinnherad

Eid 3 Eid BJB

K

1849/1915

 

vern

Eid

Eidanger

K

1150c /1920

 

fred

Porsgrunn

Eide

K

1871

 

 

Eide

Eide 2

K

1797 96?

 

vern

Grimstad

Eidfjord 1

K fm

1309/

 

fred

Eidfjord

Eidfjord 2

K

1981

1978

 

Eidfjord

Eidsberg

K

1200-1300/1880

 

fred

Eidsberg

Eidsborg

K

1200c/1929

 

fred

Tokke

Eidsfoss

K

1904

1903

liste

Hof

Eidskog 2

K

1665

 

vern

Eidskog

Eidslandet

B

1925/1979

1923 B

 

Vaksdal

Eidsvoll

K

1200c/1883

 

fred

Eidsvoll

Eidsvåg

K

1982

1971

 

Bergen

Eigerøya

B

1998

?

 

Eigersund

Eik

B k

1988

1988 B

 

Tønsberg

Eikefjord

K

1813/1874

 

vern

Kinn

Eikeland

B

1960

?

 

Sveio

Eiken 2

K

1817

 

vern

Hægebostad

Eikesdal

K

1866

 

 

Nesset

Eina

K

1890/1960

 

 

Vestre Toten

Ekholt

K

1980

1980

 

Rygge

Ekne 3

K

1893

 

 

Levanger

Eksingedal 2

K

1883 (81)/1928

1905

 

Vaksdal

Elgsnes HEgedes M

B

1985/61

?

 

Harstad

Elgå 2

K

1946

1946

 

Engerdal

Ellingsrud

K

1981

1980

 

Oslo

Ellingsøy

K?

1998/1990

?

 

Ålesund

Elsfjord

K

1955

1953

 

Vefsn

Elvebakken

K

1964

1961

 

Alta

Elvenes

B

1959

1959 B?

 

Salangen

Elverhøy

K

1863/1803 1975

1967

vern

Tromsø

Elverum 2

K

1738/1878

 

vern

Elverum

Elvran

K

1893

 

 

Stjørdal

Emigrantkyrkja på Sletta

PB fm

1997

?

 

Radøy

Endrekyrkja

PB

x

 

 

 

Enebakk

K

1104/1520

 

fred

Enebakk

Engehaugen

K

1994

1999

 

Gjøvik

Engelsrud

B

1967/1995

?

 

Asker

Engene Nedenesengene

K

1882/1849

 

vern

Arendal

Enger

K

1875/1950

 

 

Søndre Land

Engerdal 2

K

1873

 

liste

Engerdal

Erdal

K

2006/1995 1. trinn

2004/1988

 

Askøy

Erfjord

K

1877

 

 

Suldal

Erkebispegården

PB

1997

?

 

Trondheim

Ervik

K

1970

1965

 

Selje

Espedalen

B sp

1974

?

 

Sør-Fron

Espevær bhk

PB bhk

1971/1908

?

 

Bømlo

Evanger 2

K

1851

 

liste

Osterøy

Evenes 3

K

1800

 

vern

Evenes

Evenstad

K

1904

1904

liste

Stor-Elvdal

Evje 3

K

1891

 

liste

Evje og Hornnes

Eystein Hjerkin 2

K sp

1969

1963

 

Dovre

Fagerborg

K

1903

1901

liste

Oslo

Fagerhaug

K

1959/1921

1959

 

Oppdal

Falnes Skudenes 3

K

1851

 

liste

Karmøy

Fana

K

1150c/1928

 

fred

Bergen

Fantoft 2

PB

1997 / 1100-1300/brann-92

1997 B

 

Bergen

Farnes Øvre Årdal

K

1970

1968

 

Årdal

Farsund 2 Frelserens krk

K

1905/1785/1957

?

vern

Farsund

Fauske

K

1869

 

 

Fauske

Feda 3

K

1802

 

vern

Kvinesdal

Fedje 4

K

1941

1940

 

Fedje

Feios Rinde 2

K

1866

 

liste

Leikanger

Feiring 3

K

1875

 

liste

Eidsvoll

Felle

K? B?

1971

?

 

Nissedal

Fenstad 3

K

1703/1863

 

vern

Nes

Ferkingstad 4

K

1854

 

 

Karmøy

Fet 2

K

1894/1987

 

 

Luster

Fet 4

K

1890

1889

liste

Fet

Fevik Arbeidskirken

B

1976

?

 

Grimstad

Fiksdal

K

1866/1966

 

liste

Vestnes

Fillan 3

K

1789

 

vern

Hitra

Filtvet

K

1894

 

liste

Hurum

Fines Verran

K

1915

1915

 

Verran

Finnkroken

PB

1918/1907/1937

1918 B

 

Tromsø

Finnsnes

K

1979

1974

 

Lenvik

Finnsæter

B

1982/1985

?

 

Berg

Finse

PB skk

1963/1920

?

 

Ulvik

Finsland 3

K

1812

 

vern

Songdalen

Fiplingdal

B K?

1964/1946

?

 

Grane

Fisker kpl.

PK fm

1459

 

fred

Lillehammer

Fiskernes bhk

PB

1887?

?

 

Træna

Fiskum 1

K fm

1250

 

fred

Øvre Eiker

Fiskum 4

K

1945/1866/1902

1946

 

Øvre Eiker

Fister 2

K

1867

 

liste

Hjelmeland

Fitjar 2

K

1867/1985

 

liste

Fitjar

Fjelberg 2

K

1722/1972

 

vern

Kvinnherad

Fjell

K

1984

1983

 

Drammen

Fjell 3

K

1874/1972

 

liste

Fjell

Fjelldal

PB

1960

?

 

Tjeldsund

Fjellhamar

K

1989

1988

 

Lørenskog

Fjellseter

PB sp

1933/1992

?

 

Trondheim

Fjon fjellkirke

PB sp

1987

?

 

Masfjorden

Fjordgård

B

1976

?

 

Lenvik

Fjotland 2

K

1836

 

vern

Kvinesdal

Fjæra

K

1913

1912

 

Etne

Fjære

K

1100-1300/1820/R1961

 

fred

Grimstad

Fjærland 3

K

1861/1932

 

liste

Balestrand

Fjørtoft 2

K

1878

 

 

Haram

Fjågesund

K

1916

1914

liste

Kviteseid

Flakstad 2

K

1780

 

vern

Flakstad

Flakstadvåg

B

1925

?

 

Torsken

Flatdal 2

K

1664

 

vern

Seljord

Flekkefjord 3

K

1833

 

vern

Flekkefjord

Flekkerøy

K

1960/1970

1959

 

Kristiansand

Flesberg

K

1100-1300/1735

 

fred

Flesberg

Flora

K

1936

1935

 

Selbu

Floren (Flora)

K

1904?

1903

 

Stjørdal

Florø Kinn 2

K

1882

 

 

Kinn

Flosta 2

K

1747/1864 1632?

 

fred

Arendal

Fluberg 2

K

1699 1703?

 

vern

Søndre Land

Flå 2

K

1794/1968

 

vern

Melhus

Flå 2

K

1858

 

liste

Flå

Flåbygd , Ytre

K

1822

 

vern

Nome

Flåm 2

K

1667

 

vern

Aurland

Fogn

B k

1991

1990 B?

 

Finnøy

Foldafoss Verran

K

1954

1950

 

Verran

Foldereid 3

K

1863

 

 

Nærøy

Foldnes

K

2001

1999

 

Fjell

Folkestad bhk

PB

1940/1913/1983

?

 

Fjaler

Folldal 2

K

1882

 

liste

Folldal

Follebu

K

1260-1300/1860/1872

 

fred

Gausdal

Fon

K

1100-1300/ 1916

 

fred

Ramnes

For Stod 3

K

1846

 

vern

Steinkjer

Fore

K

1909/1932

1909

 

Meløy

Fornes

PB

1964

?

 

Andøy

Forsand

K

1854/1931

 

 

Forsand

Forsnes

K

1935/1763

1914

vern

Hitra

Fortun 2

K

1879

 

 

Luster

Fossum

K

1976

1975

 

Oslo

Fredheim bh

PB

1963

?

 

Tranøy

Fredrikstad dom

K

1880

 

liste

Fredrikstad

Fredtun kapell

PB

1993

?

 

Karmøy

Frei 3

K

1897

 

liste

Frei

Frengen

B

1972

?

 

Rissa

Fresvik 2

K

1881

 

liste

Leikanger

Frette bhk

PB

1959

?

 

Etne

Fridalen utvid. Menighetshus

K

1985/1937

1984

 

Bergen

Froan

K

1904

1904

liste

Frøya

Frogn 4

K

1999

1998

 

Frogn

Frogner

K

1907/1939/1966

1905

liste

Oslo

Frogner 1

K fm

1180/1918

 

fred

Sørum

Frogner 2

K

1925

1923

liste

Sørum

Frogner 2 Lier

K

1694/1993

 

vern

Lier

Froland 2

K

1718/1727/1887/1959

 

vern

Froland

Frosta

K

1866

 

liste

Frosta

Frydendal Sønderled, Ytre

K

1879

 

liste

Risør

Frøya Bremanger 3

K

1865/1933/1940/1961

 

 

Bremanger

Frøyset

K

1937/1970

1934

 

Masfjorden

Frøystul

B sp

1950

?

 

Tinn

Furnes 2

K

1708/1876

 

vern

Ringsaker

Furuly

PB

1966

?

 

Askøy

Furuset

K

1980

1979

 

Oslo

Furuset 2

K

1879

 

liste

Ullensaker

Fusa 4

K

1962

1960

 

Fusa

Fyllingsdalen

K

1976

1971

liste

Bergen

Færvik

K

1884

 

liste

Arendal

Føling 2

K

1726

 

vern

Steinkjer

Førde

K

1938

1937

 

Sveio

Førde 2

K

1885

 

liste

Førde

Førdesfjord

K

1893/1968

 

 

Tysvær

Fåberg 2

K

1727/1884/1955

 

vern

Lillehammer

Fåvang

K

1600/m.a.

 

fred

Ringebu

Fåvangfjellet sportskapell

PB sp

1974

?

 

Ringebu

Gamle Aker

K

1080/1100-1300/1860

 

fred

Oslo

Gamle Bjørhusdal

PB fm skk

1897/1887

?

 

Namsskogan

Gamlebyen 3

K

1796

 

vern

Oslo

Gamvik

K

1958

1954

 

Gamvik

Gand

K

1978

1974

 

Sandnes

Garder 3

K

1881

 

liste

Vestby

Garmo

PK fm

1200c/1690/1730

1921 B

fred

Lillehammer

Garmo 2

K

1879

 

 

Lom

Garstad Vikna 2

K

1856

 

 

Vikna

Gaupne 2

PK fm

1647

 

fred

Luster

Gaupne 3

K

1907 08?

?

liste

Luster

Gausdal V.Nykirke

K

1784

 

vern

Gausdal

Gausel

K?

1996

?

 

Stavanger

Gausvik

K

1979

1979

 

Harstad

Gautefall

PB sp

1997

?

 

Drangedal

Geilo 1

K

1890

 

 

Hol

Geiranger 3

K

1842

 

vern

Stranda

Geitastrand

K

1859/1941

 

liste

Orkdal

Gibostad

B

1982/1939

?

 

Lenvik

Gildeskål 1

K fm

1130/1100-1300/1711

 

fred

Gildeskål

Gildeskål 2

K

1881

 

liste

Gildeskål

Giljastølen sportskapell

PB sp

1971

?

 

Gjesdal

Gimmestad 3

K fm

1692

 

vern

Gloppen

Gimmestad 4

K

1910

1909

 

Gloppen

Gimsøy 2

K

1922/1963

1963K 1919 B

liste

Skien

Gimsøy 3

K

1876

 

 

Vågan

Giske

K

1130-40/1756/1930

 

fred

Giske

Gjemnes

K

1893

 

 

Gjemnes

Gjerde 2

K

1600c/1676/1930

 

fred

Etne

Gjerdrum 2

K

1686

 

vern

Gjerdrum

Gjerpen

K

1153/1920

 

fred

Skien

Gjerstad 3

K

1848

 

vern

Gjerstad

Gjerstad 3

K

1870/1957

 

liste

Osterøy

Gjesdal 3

K

1848

 

vern

Gjesdal

Gjesvær fiskarheim

PB

1960

1960 B?

 

Nordkapp

Gjesåsen

K

1863

 

 

Åsnes

Gjøfjell

K

1901

?

 

Nesodden

Gjøra

B

1935

?

liste

Sunndal

Gjøvdal 2

K

1803

 

vern

Åmli

Gjøvik

K

1882

 

liste

Gjøvik

Glemmen 3

K

1949/1853

1946

liste

Fredrikstad

Glemmen gml. 1

K

1100-1300/1692/1732/1991

 

fred

Fredrikstad

Glesne

K

1909

1908

 

Krødsherad

Glomfjord

K

1957/1980

1955

 

Meløy

Gløshaug Harran 2

K fm

1689

 

vern

Grong

Glåmos

K

1926/1959

1923

liste

Røros

Godfjord

PB skk

1936/1924

?

 

Sortland

Godøy bhk

PB

1953/1979

?

 

Giske

Gol

PK fm

1200/1100-1300/1884

 

fred

Oslo

Gol 2

K

1882

1877

liste

Gol

Gol nye stavkirke

PB

1994

1994 B

 

Gol

Grandeheimen bhk

PB

1926

?

 

Masfjorden

Grane

K

1860/1890/1988

1859

 

Grane

Gransherad 2

K

1849

 

vern

Notodden

Granvin 2

K

1726

 

vern

Granvin

Gratangen Årstein

K

1972

1969

 

Gratangen

Gratangsbotn

PB skk

1925 6?

?

liste

Gratangen

Gravberget

K

1955

1953

liste

Våler

Gravvik

K

1875

 

 

Nærøy

Grefsen

K

1940

1937

liste

Oslo

Greipstad 2

K

1829

 

vern

Songdalen

Gressvik 2

K

1925

1916

 

Fredrikstad

Greverud

K

1967

1965

 

Oppegård

Greåker

K

1974

1974

 

Sarpsborg

Grim

K

1969

1968

liste

Kristiansand

Grimstad 2

K

1881

 

liste

Grimstad

Grindheim 2

K

1728

 

vern

Etne

Grinilund

K

1959

1976

 

Bærum

Grip

K fm

1470/1621

 

fred

Kristiansund

Grong 3

K

1877

 

liste

Grong

Grorud

B

1944/46offentlig

?

liste

Siljan

Grorud

K

1902

1900

liste

Oslo

Grua

K

1924/1947

1923

 

Lunner

Gruben

K

1966

1963

 

Rana

Grue 3

K

1828/1864

 

vern

Grue

Grue Finnskog 3 Revholt

K

1886/1950

1949

 

Grue

Grungedal 2 Grunge

K

1850

 

vern

Vinje

Grunnfarnes bhk

PB

1967/1948?

?

 

Torsken

Gryllefjord 2

B

1939/1902

?

 

Torsken

Grymyr 2

K

2003

2002

 

Gran

Grytten 3

K

1829/1953

 

vern

Rauma

Grødem

K

2000

1998

 

Randaberg

Grønland

K

1869

 

liste

Oslo

Grønning Ytre Eidsfjord 2

B k

1969

1969 B

 

Hadsel

Grønnåsen

K

1996

1994

 

Tromsø

Grøtavær

K

1915/1966

1979 / 1912 bhk

 

Harstad

Guddal 3

K

1689/1870

 

vern

Fjaler

Gulen 3

K

1863/1938/1963

 

liste

Gulen

Gullaug

B

1957/1905

(Bethel 1923 B?)

 

Lier

Gullinghuset

PB sp

1997

?

 

Suldal

Gullstein Tustna

K

1869

 

liste

Tustna

Gulset 1.trinn

K

1986

1980

 

Skien

Gulsrud 2

B

1931

1931 B

liste

Modum

Gunnarnes

B

1986

1985 B?

 

Måsøy

Gursken

K

1919

1918

 

Sande

Gyland 2

K

1815/1929

1928 flytte

vern

Flekkefjord

Gåsvær

PB

1967/1951

?

 

Herøy

Gåsvær

PB

1941

?

 

Tromsø

Hadsel 3

K

1824

 

vern

Hadsel

Hafrsfjord Revheim

K

1865/1993

 

 

Stavanger

Hafslo 2

K

1878

 

 

Luster

Hafslund

K

1891/1962

1916?

 

Sarpsborg

Hafslundsøy

B

1996

?

 

Sarpsborg

Haga

K

1995

1994

 

Samnanger

Haglebu fjellkirke

PB sp

1980

?

 

Sigdal

Hakadal 2

K

1610/1849

 

fred

Nittedal

Hallset

K

1974

1972

 

Trondheim

Halsa

K

1960/1967

1959

 

Meløy

Halsa 2

K

1734/1960

 

vern

Halsa

Haltdalen 2

K

1881

1880

liste

Holtålen

Haltdalen stav 1

PK fm

1171/1100-1300/1704

 

fred

Trondheim

Hamar dom 2

K

1866

 

liste

Hamar

Hamarøy 5

K

1974

1972

 

Hamarøy

Hammerfest 6

K

1961

1958

liste

Hammerfest

Hamningberg

B

1949

1948 B?

 

Båtsfjord

Hamnsund

K

1875/1957/1972

 

 

Haram

Hamre 2

K

1622/1653/1949

 

fred

Osterøy

Hana

K

1997

1996

 

Sandnes

Handnesøya

B

1969

?

 

Nesna

Hanestad

K

1926

1926

liste

Rendalen

Harahorn

PB sp

ikke vigslet

 

 

Hemsedal

Haram 2

K

1838/1878

 

vern

Haram

Hareid 3

K

1877

 

liste

Hareid

Harkmark 2

K

1613/1977

 

fred

Mandal

Harran 3 Fiskum

K

1874

 

 

Grong

Harstad

K

1958

1956

liste

Harstad

Harøy 2

K

1934

1933

liste

Sandøy

Hasle

K

1960

1954

 

Oslo

Haslum

K

1190/1300

 

fred

Bærum

Haslumseter

PB sp

1969

?

 

Bærum

Hasselvik

K

1951

1937

 

Rissa

Hasvik 3

K

1955

1953

 

Hasvik

Hatlestrand

K

1885

 

 

Kvinnherad

Hattfjelldal 3

K

1869/1967

 

 

Hattfjelldal

Haug

K

1200c/1862/1879

 

fred

Ringerike

Haug 3 Øvre Eiker

K

1862/ ma i tårn

 

fred

Øvre Eiker

Hauge 2

K

1869

 

liste

Lærdal

Haugerud

K

1975

1973

 

Oslo

Haughom

K

1930

1930

liste

Sirdal

Haugner

K?

1950

?

 

Nordre Land

Haukedalen 2

K

1885/1960

 

 

Førde

Hauketo/Prinsdal 2

K

1995

1994

 

Oslo

Haus 3

K

1874/1939/1975

 

 

Osterøy

Hausken Rennesøy 3

K

1857

 

 

Rennesøy

Havstein

K

1857/1900/1926

 

liste

Trondheim

Havøysund Måsøy 6

K

1961

1959

 

Måsøy

Hedalen

K

1160c/1600/1738

 

fred

Sør-Aurdal

Heddal

K

1147/1242/1850

 

fred

Notodden

Heddal låvekirke

PB mh

1997

1997 B

 

Notodden

Hedenstad

K

1100-1300/1888

 

fred

Kongsberg

Hedrum

K

1100-1300

 

fred

Larvik

Heensåsen

K

1902

1900

liste

Vang

Hegge

K

1200c/1800c

 

fred

Øystre Slidre

Heggedal

K

1931

1927

 

Asker

Heggelia

PB k

1961

1960 B?

 

Målselv

Heggen Modum

K

1200c/1697/1897

 

fred

Modum

Heggjabygda

K

1936

1918

 

Eid

Heggstad Sandvollan

K

1887

 

liste

Inderøy

Hegra 2

K

1783/1877

 

vern

Stjørdal

Hegra mh

PB

1988

 

 

Stjørdal

Hegvik Stjørna

K

1858/1983

 

liste

Bjugn

Heidal 4

K

1941

1935

liste

Sel

Heim

K

1884/1984

 

 

Hemne

Heimdal

K

1960

1958

 

Trondheim

Hekne

PB skk

1990

?

 

Stange

Helgen 2

K

1735/1875

 

vern

Nome

Helgerud

K

1982

1980

 

Bærum

Helgheim Jølster 2

K

1877

 

liste

Jølster

Helgøy 3

K

1889/1742

 

vern

Karlsøy

Helgøya 2

K

1870

 

 

Ringsaker

Heli 4

K

2001

1999

 

Spydeberg

Hellandsbygd bhk

PB

1956/1925?

?

 

Sauda

Helle

PB k

1981/1994

?

 

Kragerø

Helleland 3

K

1832

 

vern

Eigersund

Hellemyr Vestheiene

K

1988

1999

 

Kristiansand

Hellevik bhk

PB

1979

?

 

Fjaler

Helligvær

B

1908/1899

1908 bhk

 

Bodø

Hem

K

1100-1300(1392)

 

fred

Lardal

Hemne 2

K

1817/1975

 

vern

Hemne

Hemnes 4

K

1872/1969

 

liste

Hemnes

Hemsedal 2

K

1882

1878

 

Hemsedal

Hen 2

K

1831/1902

 

vern

Rauma

Heni 3

K

1864

 

liste

Gjerdrum

Henning 3

K

1872

 

liste

Steinkjer

Henningsvær 2

K

1974

1971

 

Vågan

Herad

K

1934

1932

 

Gol

Herad 3

K

1957

1955

 

Farsund

Heradsbygd

K

1911/1895

2001 K/1911 B

liste

Elverum

Herdla 2

K

1863/1950

1934 gjenopp-bygging

 

Askøy

Herefoss 2

K

1865

 

liste

Birkenes

Hergot / Straumsnes

B

2005

2005 B

 

Narvik

Hernes

K

1935

1935

liste

Elverum

Herre

K

1905/1955

1905

liste

Bamle

Hersvik

K

1891

 

 

Solund

Herøy

K

1180-1200/1100-1300/1880

 

fred

Herøy

Herøy ny

K

2003

2002

 

Herøy

Herøya

K

1957

1954

 

Porsgrunn

Hesby Finnøy

K

1100-1300/1960

 

fred

Finnøy

Heskestad 4

K

1904

?

 

Lund

Hessdalen

K

1949

1938

 

Holtålen

Hestad 2

PK fm

1805/1327

1918 til Fortids-minne-foreningen

vern

Gaular

Hestad Hæstad

K

1913

1911

liste

Dønna

Hestmannøy

PB skk

1974

?

 

Rødøy

Hetland Frue

K

1854

 

liste

Stavanger

Hidra

K

1854

 

liste

Flekkefjord

Hildrestranda

K

1934

1933

liste

Haram

Hillestad 2

K

1724

 

vern

Holmestrand

Hillesøy 3

K

1889

1880

liste

Tromsø

Hillevåg

K?

1993/1961

1963 dep skal godkj

 

Stavanger

Hinna

K

1967/1981

1961

 

Stavanger

Hisøy

PB mh

1972

?

 

Arendal

Hisøy 2

K

1849

 

vern

Arendal

Hitra 2

K

1927

1923

liste

Hitra

Hitterdal

K

1959

1958

 

Røros

Hjartdal 2

K

1812 /1888/1941

 

vern

Hjartdal

Hjelme

K fm

1875

 

liste

Øygarden

Hjelme 2

K

1971

1969

 

Øygarden

Hjelmeland 2

K

1858

 

liste

Hjelmeland

Hjelmås

B

1978

?

 

Lindås

Hjørundfjord 4

K

1880

 

liste

Ørsta

Hobøl

K

1175c/1818

 

fred

Hobøl

Hodalen

K

1934

1932

 

Tolga

Hoeggen 2

K

1997

1996

 

Trondheim

Hof

K

1150-1200/1662/1958

 

fred

Hof

Hof 2

K

1858 61?

 

liste

Åsnes

Hof Finnskog 2 Dulpetorpet

K

1953

1950

 

Åsnes

Hoff Ø-Toten

K

1200c/1704/1895/1952

 

fred

Østre Toten

Hol 2

K

1806/1860

 

vern

Vestvågøy

Hol 2 gml

K fm

1697/1799/1200-1300

 

fred

Hol

Hol 3

K

1924

1921

liste

Hol

Holdhus

PK fm

1726/1836

 

vern

Fusa

Hole 2

K

1954/ ma

1950

fred

Hole

Holla 2

K

1867

 

liste

Nome

Holleby 2

K

1920

1920

 

Sarpsborg

Holm

K

1907

?

 

Rauma

Holmedal 3

K

1882/1815

 

vern

Kvinnherad

Holmedal 3

K

1868 69?

 

liste

Askvoll

Holmegil

K

1902

?

liste

Aremark

Holmen

K

1965

1963

liste

Asker

Holmen 2 Sigdal

K

1853

 

liste

Sigdal

Holmenkollen 2

K

1996/1913

1994

 

Oslo

Holmestrand

K

1674/1764

 

vern

Holmestrand

Holmlia

K

1993

1991

 

Oslo

Holmsbu

K

1887

 

liste

Hurum

Holsen 2

K

1861

 

liste

Førde

Holt

K

1100c/1621/1682/1737/1753

 

fred

Tvedestrand

Holter 2

K

1600/1697/1877

 

fred

Nannestad

Holum 3

K

1825

 

vern

Mandal

Holøydalen

K

1908

1907

 

Tolga

Hommelvik

K

1887

 

 

Malvik

Honningsvåg 3 Nordkapp

K

1885

1882

liste

Nordkapp

Hop

B

1978

?

 

Gamvik

Hopen 3

K

1892/1966

1890

 

Smøla

Hopperstad

PK fm

1130/1891

 

fred

Vik

Hordabø 2

K

1875

 

 

Radøy

Horg 3

K

1893

 

liste

Melhus

Hornindal 3

K

1856

 

liste

Hornindal

Hornnes 2

K

1828

 

vern

Evje og Hornnes

Horten

K

1855

1854

liste

Horten

Hosanger 2

K

1796/1865

 

vern

Osterøy

Hospitalkirken 2

PK sy

1706

?

vern

Trondheim

Hov 2

K

1780/1871

 

vern

Søndre Land

Hov Sunndal 5

K

1887/1992

 

liste

Sunndal

Hovden

K

1957

1955

 

Bykle

Hove

PK fm

1100-1300/1887

 

fred

Vik

Hovet

K

1910/1994

1907

liste

Hol

Hovin 2

K

1695

 

vern

Spydeberg

Hovin 2

K

1620 før

 

fred

Ullensaker

Hovin 2 Tinn AGB

K

1850

 

vern

Tinn

Huglo bhk

PB

1936

?

 

Stord

Hundvin

K

1936

1936

 

Lindås

Hundvåg

K

1983

1980

 

Stavanger

Hundvåg kapell

B

1914/1905

1913 bhk

 

Stavanger

Hundvåkøy

B

1990

1990 B?

 

Austevoll

Hunn 4

K

1968

1963/1966

 

Gjøvik

Hurdal 2

K

1681/1793/1870

 

vern

Hurdal

Hurum

K

1150

 

fred

Hurum

Husnes

K

1874/1974

 

 

Kvinnherad

Hustad 1

PK fm

1150/1100-1300

 

fred

Inderøy

Hustad 3

K

1874

 

 

Fræna

Husvær bhk

PB

1936? 1956?

?

 

Herøy

Husøy

K

1933

1933

liste

Tønsberg

Husøy

B

1957/1974

?

 

Lenvik

Husøy Straumm 2

K

1896

 

 

Solund

Hval Ytre Ådal

K

1862/1924

 

 

Ringerike

Hvaler

K

1100-1300

 

fred

Hvaler

Hvarnes 2

K

1705/1872

 

vern

Larvik

Hvasser

K

1903

?

 

Tjøme

Hvitsten

K

1903

1998 SK / 1903 B

liste

Vestby

Hyen 2

K

1876

 

 

Gloppen

Hylestad 3

K

1839

 

vern

Valle

Hyllestad 3

K

1880

 

 

Hyllestad

Hægebostad 3

K

1844

1843

vern

Hægebostad

Hægeland 2

K

1830

 

vern

Vennesla

Hærland 4

K

1878

 

liste

Eidsberg

Høle Høgsfjord 3

K

1860

 

liste

Sandnes

Hølonda 3

K

1848

 

vern

Melhus

Hønefoss

K

1862/1952

 

liste

Ringerike

Høre

K

1179

 

fred

Vang

Høvik

K

1898

 

liste

Bærum

Høvåg

K

1100-1300/1768/1828 30?

 

fred

Lillesand

Høyanger

K

1960

1958

 

Høyanger

Høybråten

B K?

1932/1966

1932 B gr

 

Oslo

Høydalsmo

K

1747/1873

 

vern

Tokke

Høyforsmoen

K

1960

1955

 

Beiarn

Høyjord

K

1100-1300/1948

 

fred

Andebu

Høyland 3

K

1841/1969

 

vern

Sandnes

Høylandet 3

K

1860/1975

 

 

Høylandet

Håkvik

K

1980

1975

 

Narvik

Hålandsdal 3

K

1890/1978

 

 

Fusa

Hånes

K

1986

1994

 

Kristiansand

Ibestad 2

K

1881

1879

liste

Ibestad

Idd

K

1100-1300/1922

 

fred

Halden

Ifjordfjellet bhk

PB

1968

?

 

Lebesby

Ikornnes

K

1978

1975

 

Sykkylven

Iladalen

K?

1941

1938 opprettelse småkirkemenighet

liste

Oslo

Ilen

K

1889/1953

 

liste

Trondheim

Immanuelskirken 4

K

1833/1729

 

vern

Halden

Imsland 3

K

1861

 

liste

Vindafjord

Indre Billefjord bhk

PB

1951

1950 B?

 

Porsanger

Indre Eidsfjord (Holmstad)

K

1970

1966

 

Sortland

Indre Herøy

K

1916

1913

 

Herøy

Indre Sula

K

1984

1979

 

Sula

Indre Søndeled

K

1150c/1752/1765 68?/1921-24

 

fred

Risør

Ingdalen

K

1960

1957

 

Agdenes

Ingeborgrud

K

1906

1905

 

Nes

Ingedal

K

1250/

 

fred

Sarpsborg

Ingøy 4

K

1957

1955

 

Måsøy

Innfjorden bhk Rypefjord

PB k

1976

?

 

Rauma

Innlandet

PB

1992

?

 

Hadsel

Innset 2

K

2000

2000

 

Rennebu

Innvik 2

K

1824

 

vern

Stryn

Isumkapellet

PK fm

1500?/1912

 

 

Lillehammer

Iveland 2

K

1837

 

vern

Iveland

Ivesdal Øvrebygd

K

1876?

 

 

Bjerkreim

Jakob

K fm

1880

 

liste

Oslo

Jar

K

1961

1958

 

Bærum

Jelsa 2

K

1647/1959

 

fred

Suldal

Jeløy

K

1975

1972

 

Moss

Jessheim

K

1996/1985

1984

 

Ullensaker

Jevnaker 2

K

1834

 

vern

Jevnaker

Johannes

K

1894

 

liste

Bergen

Jondal 3

K

1888

 

liste

Jondal

Jondalen

K

1882

 

 

Kongsberg

Joranger

K

1660 1600t/1722

 

fred

Luster

Jordalen

B

1977

?

 

Voss

Jostedal 2

K

1660

 

vern

Luster

Julebygda

K

1957

1949

 

Sandnes

Justvik

K

1996

1996

 

Kristiansand

Justøy

PB

1902/1884

1900 bhk

liste

Lillesand

Jønnbu fjellkirke

PB sp

1969

?

 

Jørpeland

K

1969

1967

 

Strand

Jørstad

B

1928

1928 B

 

Finnøy

Jøsenfjord bhk

PB

1956

?

 

Hjelmeland

Jøssund 2

K

1876/1950

 

 

Bjugn

Jøvik

PB

1976/1920

1975 B?

 

Tromsø

Kampen

K

1882

 

liste

Oslo

Kampen

K

1957/1969

1955 opprettelse småkirkemenighet

 

Stavanger

Kanebogen 3

K

1999

1998

 

Harstad

Kapp

K

1939

1939

 

Østre Toten

Karasjok 1

K fm

1807

 

vern

Karasjok

Karasjok 2

K

1974

1972 71?

liste

Karasjok

Karlebotn

PB

1960

1960 B?

 

Nesseby

Karlsøy 2

K

1854

1852

liste

Karlsøy

Karten fjellkyrkje

PB sp

1982

?

 

Vinje

Kaupanger

K

1190/

 

fred

Sogndal

Kausland

K

1881/1963

 

 

Sund

Kautokeino 2

K

1958

1956

 

Kautokeino

Kiberg bhk

PB

x

 

 

Vardø

Kilebygda

K

1859

 

 

Skien

Kilen

K

1958

1958

 

Kviteseid

Kilentunet (Lysaker)

B

1987

?

 

Bærum

Kilsfjord

K

1974

1985

 

Volda

Kinn

K

1956

1952

 

Nordre Land

Kinn 1

K fm

1100-1300/1860

 

fred

Kinn

Kinsarvik

K

1150-1160/1300

 

fred

Ullensvang

Kirkelandet 4

K

1964

1961

liste

Kristiansund

Kirkenes 2 Sør-Varanger

K

1959

1956

 

Sør-Varanger

Kirkesnesmoen

K

1975

1973

 

Målselv

Kistrand 3 Porsanger

K

1856/1928/1992

 

liste

Porsanger

Kjeldebotn

K

1956

1948

 

Ballangen

Kjerrane

PB sp

1984

?

 

Kristiansand

Kjerringøy

K

1883

 

liste

Bodø

Kjose 3

K

1850

 

vern

Larvik

Kjøllefjord 3

K

1951

1949

 

Lebesby

Kjølsdalen

K

1940/1979

1937

 

Eid

Kjølstad

K

1986

1978

 

Fredrikstad

Kleive 3

K

1858/1980

 

liste

Molde

Klemetsrud

K

1933/1982

1932

 

Oslo

Klepp 2

K

1846/1971

 

vern

Klepp

Klinga 2

K

1866/1985

 

liste

Namsos

Klodsbodding

B

1955/1906

?

 

Nes

Klund 2

K

1888/1930

 

 

Marker

Klæbu 3

K

1790

 

vern

Klæbu

Kløfta menighetssenter

PB

1989/96

?

 

Ullensaker

Knaben Gruver

B sp

1936

?

 

Kvinesdal

Knarvik misjonshus

PB

1987

?

 

Lindås

Knutstad

B

1958/1915

?

 

Vestvågøy

Kodal

K

1100-1300/1691/1953

 

fred

Andebu

Kokelv

K

1960

1960

 

Kvalsund

Kolbotn

K

1932

1931

 

Oppegård

Kolbrandstad

PB

2000 innviet

?

 

Melhus

Kolbu 2

K

1730/1870/1955

 

vern

Østre Toten

Kolstad

K

1986

1984

 

Trondheim

Kolvereid 2

K

1874/1989

 

 

Nærøy

Komagfjord 2

K

1960

1957

 

Alta

Komnes 2

K

1881

 

 

Kongsberg

Kong Oscar II`s kpl

K

1869/1992

 

liste

Sør-Varanger

Kongsberg 3

K

1761

 

vern

Kongsberg

Kongsdelene

K

1905

1905

liste

Hurum

Kongsfjord bhk

B

1928

1928 B

 

Berlevåg

Kongshamn

PB

1921/1957/1983

?

 

Arendal

Kongsmo

K? B?

1937

1937 B?

 

Høylandet

Konnerud

K

1996

1997

 

Drammen

Konnerud gamle

K

1859

 

 

Drammen

Konsmo 2

K

1802

 

vern

Audnedal

Konsvik bh

PB

1928

?

 

Lurøy

Kopervik

K

1861

 

liste

Karmøy

Koppang

B

1953 52?

?

 

Stor-Elvdal

Kopperå

K

1936

1936

 

Meråker

Korgen

K

1863

 

 

Hemnes

Kornsjø misjonshus

PB

x

 

 

Halden

Kornstad 2

K

1871

 

 

Averøy

Kors 4

K

1902/1797

1901

vern

Rauma

Korshavn

K

1906

?

 

Lyngdal

Korskirken

K

1150c/1632

 

fred

Bergen

Korsnes

K

1889/1730/1791/1958

 

vern

Tysfjord

Korsvegen

PB

1974

1972 B

 

Melhus

Kragerø 2 Christi krk

K

1870

 

liste

Kragerø

Kristi Krybbe

PB sp

1959

1959 B?

 

Røyrvik

Kristiansand dom 3

K

1885

 

liste

Kristiansand

Kristiansten minnekapell

PB

1998

 

 

Trondheim

Kroer 3

K

1925

1924

liste

Ås

Kroken

K

1910 09?

1907

 

Drangedal

Kroken

B

1927

?

 

Lardal

Kroken K 2006 2006   Tromsø

Kråkerøy

K

1911

1908

liste

Fredrikstad

Kråkstad

K

1150/1882

 

fred

Ski

KUF-huset-Larvik

PB

1983

?

 

Larvik

Kunnes

B

1982

?

 

Lebesby

Kurland

PB

1976/2005

?

 

Sarpsborg

Kvalsund 3

K

1892/1936

1934 gjenopp-føring

liste

Kvalsund

Kvaløya

K

1962

1962

 

Tromsø

Kvam 3

K

1878

 

 

Steinkjer

Kvam 3

K

1952

1948

 

Nord-Fron

Kvammen

K

1977

1973

 

Askvoll

Kvamsøy

K fm

1100-1300

 

fred

Balestrand

Kvelde 3

K

1871/1930

 

 

Larvik

Kvenvær 3

K

1909

1908

 

Hitra

Kvernes 1

PK fm

1300t/1633

 

fred

Averøy

Kvernes 2

K

1893

 

liste

Averøy

Kvikne 2

K

1652/1768

 

vern

Tynset

Kvikne 3

K

1764/1790

 

vern

Nord-Fron

Kvinesdal 3

K

1837

 

vern

Kvinesdal

Kvinnherad

K

1250c

 

fred

Kvinnherad

Kviteseid 1

K fm

1150c/1929

 

fred

Kviteseid

Kviteseid 2

K

1916

1914

liste

Kviteseid

Kvitfors bedehuskapell

PB

x

 

 

Evenes

Kvitsøy 2

K

1620/1841/1951

 

fred

Kvitsøy

Kvæfjord 3

K

1867

 

liste

Kvæfjord

Kvævemoen

K

1962

1959

 

Sirdal

Kvås 2

K

1836

 

vern

Lyngdal

Kyrkjebø 3

K

1869

 

liste

Høyanger

Kåfjord

K

1837

 

vern

Alta

Kåfjord

K

1949/1990

1956

 

Kåfjord

Lade

K